Цікаві факти про мавп

Цікаві факти про мавп

018-600x203

– найменшим приматом на землі прийнято вважати карликову ігрунку. Її розмір коливається в межах 11-15 сантиметрів, не враховуючи хвоста, який може досягати 22 сантиметрів в довжину.

– мавпи належать до числа нечисленних тварин, які можуть впізнавати себе в дзеркалі.

– був зафіксований випадок, коли мавпа пройшла тест на IQ з результатом, який відповідає рівню нормального розвитку дорослого американця.

http://amuse.com.ua/
-в Таїланді щорічно влаштовують бенкет для мавп. У храм запрошують близько 2 000 тварин  і завалюють їх безліччю фруктів і овочів, якими люблять поласувати примати. Мавп  у Таїланді так люблять за те, що існує легенда про те, що вони колись допомогли впоратися з натиском ворогів.

– дуже примітний той факт, що мавпи ніколи не застуджуються.

– за зовнішнім виглядом мавпи легко визначити її настрій: усмішка або натяг верхньої губи є сигналом агресивності, так само як і смикання голови, і рух плечима.

– самці приматів лисіють точно так як і чоловіки, це в них закладено генетично.

http://amuse.com.ua/

 – середня тривалість життя мавп коливається в залежності від їх розмірів –  у найменших – ігрунок – не перевищує і 10 років, а ось у орангутангів становить 57-60 років.

– більшу частину свого вільного часу (одну п’яту всього дня ) мавпи приділяють  догляду за зовнішністю один одного.

– щоб попередити родичів про небезпеку, що насувається орангутанги видають дуже гучні звуки відрижки.

– горили дуже люблять спати в гніздах, особливо самки. Вони влаштовують собі на землі лежанку з м’якого листя і гілок дерев, які переплетені між собою.

http://amuse.com.ua/
-про мавп склалася хибна думка, що їх улюблені ласощі – це банани, однак деякі  мавпи ніколи їх навіть не пробували. Раціон у багатьох приматів дуже різноманітний і складається він не тільки з їжі рослинного, але іноді  і тваринного походження.

– мавпи завжди селяться групами, їм так простіше добувати собі їжу.

– деякі види мавп мають настільки розвинений хвіст, що тільки на його кінчику вони можуть витримати власну вагу.

– мавпи дуже  схожі на людину, але вчені з’ясували, що навчити мавпу говорити не можна, так як в її мозку просто напросто відсутній мовний центр. Вони добилися тільки того, щоб мавпи змогли  відтворювати кілька простих звуків.